A Szabadkai Egyházmegye 27 hitoktatója részt vett a hitoktatók közös lelki napján, amelyet a Diakovár–Eszéki Főegyházmegye szervezett 2026. június 20-án Diakováron.
A találkozón a Szabadkai, Nagybecskereki és Szerémi Egyházmegye, valamint a Diakovár–Eszéki Főegyházmegye hitoktatói vettek részt.
A találkozó első része a Katolikus Hittudományi Karon zajlott, ahol a hitoktatók számára gondosan előkészített lelki programmal készültek a szervezők. Ezt követően az egész csoport megtekintette a diakovári székesegyházat. Ezután Msgr. Đuro Hranić, a helyi érsek celebrált szentmisét. A ferences jubileumi év alkalmából a szentmisét a ferences templomban mutatták be, ahol a résztvevők teljes búcsút nyerhettek.
Az imádságot követően ebédre került sor az érsekség kertjében. A program végén a Szabadkai Egyházmegye hitoktatói megtekintették az érseki palotát, amelyet személyesen Msgr. Hranić érsek mutatott be, részletes ismertetést is adva annak történetéről.
A vendéglátók szeretetét és figyelmességét megtapasztalva, örömmel és lelki feltöltődéssel tértek haza.